TMB – Tour du Mont Blanc Hike – bene gražiausia Europos žygio trasa

TREČIA DIENA TMB. Keliamės, prausiamės, greit pusryčiaujam ir kulniuojam. Iš pat ryto prabudimui gana statoka įkalnė 2-3 valandoms. Šios dienos planai „rimtesni” – 17 km, pakilimas 1130 m ↑  ir 940 m ↓ nusileidimas. Kaip ir praeitomis dienomis – jėgų suteikia vaizdai. Šią dieną daug maisto ant pečių neštis neverta. Nebloga kavinė perėjoje ir po jos nusileidus į miestelį (Les Chapieux) kavinukės ir parduotuvės.

Atsigręžus į nakvynės vietą.

Obuvo ir tokių žygeivių. Kaip jie prasinešė tuos dviračius kai kuriose vietose, fantazijos trūksta.

Pagaliau pasiekus ilgai lauktą perėją – fotosesija :).

Ilgai lauktas poilsis, kava, užkandžiai.

Pailsėjus valandėlę leidžiamės žemyn link „civilizacijos”

Švytuoklė. Nusileidus miestelyje, pailsinus kojas vėl kylam į viršų.

Kai kas ir taip pabando jėgas atgauti.

Tolumoj pamatom savo nakvynės vietą. Įsikuriam. Dušai, drabužėlių skalbimai, kojų, nuospaudų „užkalbėjimai” ir laukiam vakarienės.

Unikali pasaulyje vieta. Ne tik kad neveikia mobilūs duomenys, bet ir pats telefonas neturi ryšio. Žmonės susėdę lauke, žiūri vieni kietiems į akis ir bendrauja. Toks retas vaizdas šiais laikais. Mūsų čia daug, gal netoli 100 žygeivių. Užsisakom ledų iki vakarienės. 5 €. Bet tikrai jie verti tų pinigų. Beje apie kainas – per visą laikotarpį pigiausias alus 6,5 €, brangiausias 9,5 € buvo. Cocacola 0,3 L -5 €. Kalnai savo taisykles įveda – pirmiausiai brauki kortele, o tik po to  į kainą žiūri… 🙂

TREČIA nakvynės vieta – Refuge des Mottets, tel. 0033 (0) 4 79 07 01 70, GPS 45.73727144944754, 6.779248209180687. nakvynė pati geriausia per visą TMB. Miegam keturiese kambaryje, dušai su karštu vandeniu, WC, vakarienė su „programa” (vietoj deserto barmenas įvežė „šarmankę”, suko rankeną, ėjo perfo korta per ją (tikriausiai Z karta nežino kas tai) ir grojo įvairiausias melodijas. Dienos sunkumas įvertintas  7 balais (iš 10). TREČIOS DIENOS trasa.

4 thoughts on “TMB – Tour du Mont Blanc Hike – bene gražiausia Europos žygio trasa

  1. Ina says:

    Kaip gera buvo prisiminti. Ir kokia nostalgija… kurią prislopinti gali TIK kita kelionė į kalnus 🙂

    Atsakyti
  2. Andrius says:

    Susipažinau su Roberto įžvalgomis ir pastebėjimais. Susižymėjau visas koordinates, kurios buvo pateiktos straipsnyje. Esu tikras, jos man bus reikalingos planuojantis savo TMB. Ačiū Robertui už tai. Gražių akimirkų.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *