Warning: Creating default object from empty value in /home/kodarnori/domains/robertas.eu/public_html/wp-content/plugins/fastwp-redux-borano-extension/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
 · Fotografas Robertas Rukas /Robis/ Oro balionų šventė Kaune 2018

100 oro balionų fiesta „Su laisvės vėju“ Kaune

2018-08-16

Lietuvos šimtmečiui – šimto oro balionų skrydžiai.

Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienos proga į Kauną atkeliavo neregėto masto šventė „Su laisvės vėju“ – liepos 5–8 d. rytais ir vakarais laikinosios sostinės padangę užtvindė šimtas spalvingų kupolų.

Paprastai tokio masto renginius organizuoja bent kelios dešimtys žmonių. Lietuvaičiai šventę Kaune rengė trise. Todėl varžybų dalyviams organizatoriai nedavė jokių specialių nurodymų, tik prašė vienas kito atžvilgiu būti mandagiems, geranoriškiems bei paslaugiems: „Šiuo atveju vietoje biurokratinių suvaržymų, apribojimų kur kas svarbiau buvo suprasti, kad tai yra šventė su sau būdinga nuotaika. Dalyviai patys susirado vietas kilti, džentelmeniškai vienas kitą užleido ir ištiesė pagalbos ranką. Tik taip buvo galima sutalpinti tą šimtą balionų.
Sudarinėdami dalyvių sąrašus, organizatoriai pusė vietų rezervavo Lietuvos oreiviams, 30 – kolegoms iš kitų Europos Sąjungos šalių ir po 10 vietų ne ES valstybėms bei kitiems kontinentams. Buvo laukiama atvykstant svečių net iš Indijos bei Kinijos. Šventiškų varžybų nugalėtojas gavo ypatingą trofėjų – išskirtinio didžiulę taurę ir piniginį prizą – 1009 eurus. Jie buvo sudėti 1 euro monetomis į specialų odinį kapšą. Tai simbolinė suma, reiškianti, kad būtent 1009 metais Lietuva pirmąkart buvo paminėta Saksonijos rašytiniuose šaltiniuose ir nuo to laiko praėjo irgi lygiai 1009 metai.

Kaunas /2018 m. liepos 5-8 d./

,

Gallery


Comments (3)

Giedrė

20 lapkričio, 2018 by Giedrė

Geros nuotraukos. Ypač gražios spalvos.

Nojus

2 gruodžio, 2018 by Nojus

Labai geros nuotraukos ypač fonas

Alma

3 liepos, 2019 by Alma

Nice !

Parašykite komentarą

Elektroninio pašto adresas rodomas nebus. Įrašas būtinas

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>