TMB – Tour du Mont Blanc Hike – bene gražiausia Europos žygio trasa

DEŠIMTA DIENA TMB (paskutinė !!!).  Ir džiaugsmas (kojos jau paveda) ir liūdesys – bendruomenė puiki. Dažnai „suguldavome” (toje pačioje patalpoje) su tais pačiais bendražygiais. Tikriausiai panašiu metu užsakinėjom TMB – 2 kanadiečiai, 1 australė ir 1 zelandietė. Turėjom savo kompanijoj gerą angliakalbį, tai ir šaltibarščius juos „išmokėm” daryti ir supažindinom su Lietuvos istoriją. Žemėlapyje jau tikrai gebės savo draugams parodyti, kur yra Lietuva 🙂 .

Ši diena išskirtinė – laukia lipimas kopėčiomis, GPS 45.98488599062914, 6.912132197935058, pritvirtintomis prie  uolų. Jei susikaupi – nieko ypatingo. Lipi ir tiek. Tik reikia palaukti kol priekyje lipantis užlips ant eilinės aikštelės, kad pastarasis netyčia ant galvos „nenusileistų” 🙂 .

Dienos iššūkis – 19,5 km atstumas, 1220 m. ↑ į viršų ir 1270 m žemyn. Pasirenkam organizatorių iš dviejų pasiūlytų lengvesnę. Juk mes jau „nugalėtojai”, finalinė diena. Iškart po starto 5,2 km pakilimas į 950 m  ↑. 

Štai ir ilgai laukta perėja, GPS 45.98183252127229, 6.891590517791239. Poilsis.  Užkanda, alus (bene brangiausias – 9,5 €). Bet čia ir „veiksmas” – kas su šeimomis, kas su kompanijomis, kas su kūdikiais (apačioje Chamonix, didžiąją dalį kelio galima su keltuvais pasikelti) piknikauja. Paskutinė fotosesija, ir dabar tik „žemyn” iki mūsų finišo.

Nutariam „pasilepinti” – neiti visą trasą, o priėjus keltuvus jais nusileisti iki Chamonic (17 €). Organizatoriai nutarė „pajuokauti” – sunkiausią paliko paskutinei dienai. Manau 10 atkarpą reiktų padalinti į dvi.

Keltuvais leidomės „aklai” – tiesiog pagal navigaciją „matėm”, kad finišas „kažkur” žemai. Nusileidus paaiškėjo, kad dar 5 km plentu iki nakvynės vietos. Bet kojos jau pačios nešė. Per miesto Chamonix centrą perėjom, magnetukais apsirūpinom 🙂 .

Nakvynės vieta ta pati, kaip ir atvykom. Net kambarys tas pats. Įėję į kambarį, pirmiausiai kritom ant lovų ir ilgokai drybsojom kojas iškėlę į viršų. Vėliau šventinė vakarienė. Nuotykių aptarimas. Ruošimasis rytdienos kelionei į namus. DEŠIMTOS dienos trasa.

4 thoughts on “TMB – Tour du Mont Blanc Hike – bene gražiausia Europos žygio trasa

  1. Ina says:

    Kaip gera buvo prisiminti. Ir kokia nostalgija… kurią prislopinti gali TIK kita kelionė į kalnus 🙂

    Atsakyti
  2. Andrius says:

    Susipažinau su Roberto įžvalgomis ir pastebėjimais. Susižymėjau visas koordinates, kurios buvo pateiktos straipsnyje. Esu tikras, jos man bus reikalingos planuojantis savo TMB. Ačiū Robertui už tai. Gražių akimirkų.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *