TMB – Tour du Mont Blanc Hike – bene gražiausia Europos žygio trasa

PENKTA DIENA TMB. Rytas prasideda eilinį kartą saulėtas ir nuteikiantis optimizmui. Iš pat ryto gana statoka nuokalnė iki pat „civilizacijos”, miestelio apačioje. Nors ir žemyn, bet prakaitas žliaugia. Tokia mintis, kad su kiekviena diena oras įkaista po 1 laipsnį. Dar kartą atsigręžiam į nakvynės vietą ir pradedam „nusileidimą”.

Kas mūsų šiandien laukia? Skaičiai tokie: įtartinai mažas atstumas, tik 9,5 km, pradžioj 4,5 km 780 m ↓ nuokalnė, o po to 4,6 km 733 m ↑ įkalnė iki nakvynės. Rodos smulkmena, bet ši diena kažkaip ilgai ir sunkiai ėjo, vis dėl karščio – vėjo dvelksmo nerasta. 

Iš pat pradžių siurprizas – vėl navigacija truputį paveda. Nuveda ten kur tako nėra. Tikriausiai organizatoriai trasą sukūrė prieš kelis metus, o gyvenimas savo korekcijas padaro. Bet intuicija ir sekimas paskui kitus žygiuojančius vėl į teisingą (navigacijos) trasą išveda. Gal kokį 300 m ėjom ne pagal GPS.

Nusileidus į miestelį (Courmayeur) vėl papildome kuprinę maisto ir gėrimų atsargomis. Tvarkingas, jaukus su gražia architektūra miestelis. 

Miestelis „palepina” keliais kilometrais žingsniavimu lyguma. Kažkokia vietinė šventė. Pilna šurmuliuojančių žmonių. Miestelio pabaigoje vėl prasideda kopimas į kalną. 

Sunkokai, bet pasiekiam nakvynės vietą. Gana ankstokai, gal apie kokią 14 val. O tvarka čia „geležinė”. Išdalino „talonėlius”, ir paminėjo, kad registraciją pradės tik nuo 16 val. Pora valandų drybsom saulės atokaitoje. 16 val. eilės tvarka pradeda kviesti registracijai. Nurodo mūsų nakvynės vietą ir duoda po žetoną į dušą. Įmetus žetoną, dušas veikia tik 4 min. Tiesa, gali vandenį išjungti, laikas tada nesiskaičiuoja. Kas įstrigo šioje vietoje, tai griežta tvarka, vėluojanti vakarienė (tikriausiai laukė, kad daugiau vyno užsisakytume) ir vargani pusryčiai – kava ir duona su sviestu. 

PENKTA nakvynės vieta – Rifugio Gio Bertone, tel. 0039 0165 182 58 10, GPS 45.809091487761165, 6.978373643636695. Dienos sunkumas įvertintas 7 balais (iš 10). PENKTOS DIENOS trasa.

4 thoughts on “TMB – Tour du Mont Blanc Hike – bene gražiausia Europos žygio trasa

  1. Ina says:

    Kaip gera buvo prisiminti. Ir kokia nostalgija… kurią prislopinti gali TIK kita kelionė į kalnus 🙂

    Atsakyti
  2. Andrius says:

    Susipažinau su Roberto įžvalgomis ir pastebėjimais. Susižymėjau visas koordinates, kurios buvo pateiktos straipsnyje. Esu tikras, jos man bus reikalingos planuojantis savo TMB. Ačiū Robertui už tai. Gražių akimirkų.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *