TMB – Tour du Mont Blanc Hike – bene gražiausia Europos žygio trasa

PIRMA DIENA TMB. Prabundam visi be žadintuvo. jau kurį laiką girdim, kad kiekvienas vartosi ir žvilgčioja į laikrodį. Pusryčiai įskaičiuoti. Pakankamai geri. Tik viena „įdomybė” – indus patiems reikia susiplauti. Reikia skubėti. Yra tokia taisyklė kalnuose – lietaus tikimybė didesnė po pietų (kad mes būtume žinoję – 10 žygio dienų praktiškai be lietaus, išskyrus kelis pakrapnojimus po 15 min.). Juolab, kad ir startas ne nuo nakvynės vietos, o iš Les Houches – 5,4 km autobusu. Stotelė prie pat nakvynės vietos 50 m. Autobusas važiuoja dažnai, kas 30 minučių. Autobusų grafiką galima rasti čia:

Siurprizas įlipus į autobusą – vairuotojas neima pinigų, galvą purto. taip ir nesupratom, ką jis norėjo pasakyti. Nuvažiuojam „zuikiu”. Pagaliau po dviejų dienų kelionės esame TMB starto vietoje (GPS 45.88990596461919, 6.798073256446572). Kaipgi be foto starto vietoje?

Apie 9 val. ryto pradedam žygiuoti. Toliau rašysiu tik esminius dalykus, o fotografijos tegul kalba pačios už save. Diena puiki, giedra, apie +28. Sutinkam įvairaus amžiaus žmonių. Nuo kūdikių nešamų ant rankų iki neįgalaus su elektriniu vežimėliu. Tikriausiai todėl, kad netoli starto,kur galima dalį trasos pasikelti su keltuvais, ar su džipu keliuku pradžioj užvažiuoti. Pirmas „nuotykis” dar neišėjus iš miestelio. Visi eina pagal rodykles keliuku tiesiai, o mums navigacija rodo sukti iš kelio ir kilti į kalną. Mes pasirenkame kur rodo navigacija. Maršrutą sudarė, nakvynes (su pusryčiais ir vakariene) kalnų nameliuose rezervavo Bookatrekking.com

Siurprizas pirmas. Kur einam su navigacija, ten ženklai, kad pėstiesiems draudžiama. Pasirodo, tai kalnų dviračių trasa. Vos spėjam pasitraukti į šonus besileidžiantiems dviratininkams. Reikėjo eiti, kur „visi žmonės” ėjo. Bet po kurio laiko įeinam į „normalią” pėsčiųjų trasą ir atsiveria vaizdai…

Šioje vietoje pasiekiam „lygumą”. Prieinam poilsiavietę. Pasipildom vandeniu. Kava, ledai ir keliaujam toliau. Velniškai karšta, nei vėjelio. Vanduo geriamas „taupiai”, kad užtektų iki kito sustojimo kur galima pasipildyti. Pats talpą turiu 1,5 l. Du buteliukus po 0,75 l į abi kuprinės kišenes.

Prieinam pirmą atrakciją – kalnų upė, o per ją kabantis tiltas. Rugpjūčio mėnuo, pats sezonas, tai palaukiam 15 min. kol mūsų eilė prieina pereiti tiltelį.

Kiekvieną dieną įvertinsiu „sunkumo balais” – 1 balas – lengviausia, 10 – sunkiausia. Pirmos dienos sunkumo balas – 9. Nepakenčiu karščio – lyg kas jėgas perpus sumažintų. Ir šios dienos pakilimas 1450 m ↑  ir 1300 m ↓ nusileidimas. Trasos kilometrai (šiandien – 15 km) kalnuose mažai ką reiškia, labiau įtakoja pakilimas ir nusileidimas. O šią dieną jų bene daugiausiai. Prisipažinsiu buvo minčių pirmą dieną – ar teisingai trasa pasirinkta. Bet praėjus mėnesiui, viskas pasimiršta ir bendrakeleiviai mąsto pakartoti šį žygį kitu metų laiku.

Taip ilgai laukta pirmoji perėja:

Viltis sužimba, kad apačioje mūsų nakvynės vieta. Deja, tai tik trumpa poilsio valandėlė, vandens pasipildymas (šią dieną išgerta 5 l vandens) ir vėl į kalną.

Po pertraukėlės vėl kopimas į kalną. Su kiekvienu posūkiu tikintis, kad pamatysim nakvynės vietą. Ir ji pasirodo:

Nakvynė „ekstremali” – patalpoje elektros nėra, karšto vandens taip pat, lauko tualetas. Nusiprausti tik bendra patalpa su kriauklėmis. Šeimininkas prancūzas pamatęs, kad mes „naujokai”, išaiškino, kad į namelius reikia ateiti iki 18:30 – 19:00 val. Tokiu laiku pateikiama vakarienė. Čia ir kitose nakvynės vietose vakarienės puikios – du trys patiekalai ir desertas. Na o su pusryčiais kaip pasiseks. Įvairūs jie buvo. WI-FI praktiškai irgi niekur nebuvo, išskyrus kai ėjom per Šveicariją.

PIRMA nakvynės vieta – Auberge du Truc, tel. 0033 (0) 4 50 93 12 48; GPS 45.83651143997271, 6.749411427802361. PIRMOS DIENOS trasa.

4 thoughts on “TMB – Tour du Mont Blanc Hike – bene gražiausia Europos žygio trasa

  1. Ina says:

    Kaip gera buvo prisiminti. Ir kokia nostalgija… kurią prislopinti gali TIK kita kelionė į kalnus 🙂

    Atsakyti
  2. Andrius says:

    Susipažinau su Roberto įžvalgomis ir pastebėjimais. Susižymėjau visas koordinates, kurios buvo pateiktos straipsnyje. Esu tikras, jos man bus reikalingos planuojantis savo TMB. Ačiū Robertui už tai. Gražių akimirkų.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *