TMB – Tour du Mont Blanc Hike – bene gražiausia Europos žygio trasa

Kelionė atgal – atvirkštine tvarka kaip į priekį. Ryte 9 val. autobusas iš Chamonix į Bergamo oro uostą, tada nakvynė pas tą patį italą ir kitą dieną lėktuvas Bergamas – Vilnius.

NEPRIREIKĖ trasoje: 1. žibintuvėlio. Rugpjūčio mėnuo – su šviesa pradėdavome trasą, su šviesa ir į finišą ateidavome; 2. power banko – telefonas 1 metų senumo. Ilgiau kaip 8 valandas nėjom. Per tą laiką baterijos užteko be papildomo įkrovimo; 3. megztuko ir striukės – tiesiog mums pasisekė. Po savaitės fotografijose mačiau, kad tose atkarpose vieną dieną net pasnigę buvo.

PRIREIKĖ trasoje: 1. popierinio trasos žemėlapio. kad ir kaip buvome „elektroniškai” pasiruošę, bet buvo diena-dvi, kada elektronika buvo „mirus” (ne ryšio zonoje). Gal dėl to, kad softas buvo naudojamas toks, kad naviguoti žemėlapius imdavo iš interneto

Kuo išskirtinė ši trasa ?

 1. Įspūdingi gamtos vaizdai (bene gražiausia Europos hike trasa): TMB kelionė yra puiki galimybė mėgautis Alpių kalnų vaizdais, leidžiantiems pamatyti įspūdingus sniego dengtus viršūnes, kalnų ežerus, slėnius ir upes.
 2. Kultūrinė įvairovė: per šią trasą galima aplankyti įvairias kalnų kaimo bendruomenes ir pažinti prancūzų, italų ir šveicarų kultūrą, tradicijas bei virtuvę.
 3. Iššūkiai: TMB kelionė yra iššūkis fiziškai ir psichologiškai. Ilgos dienos vaikščiojant kalnais, daugybė pakilimų ir nusileidimų ir nevienodos oro sąlygos gali reikalauti fizinio pasiruošimo.
 4. Saugumas ir pasiekiamumas: TMB yra populiarus maršrutas, todėl jame yra nemažai viešbučių, poilsiaviečių ir kaimų, kur galima pailsėti ir pasipildyti atsargomis. Tačiau verta pasirūpinti tinkama įranga ir žinoti, kokioms oro sąlygoms reikia pasiruošti.
 5. Draugiška bendruomenė: TMB kelionė yra puiki galimybė susitikti su kitais keliautojais iš viso pasaulio. Bendrauti su kitais žmonėmis ir dalintis patirtimis gali praturtinti kelionės patirtį.

Visa tai sukuria unikalų ir neįtikėtiną patirtį tiems, kurie nusprendžia išbandyti TMB kelionę. Būtent šios savybės traukia daugelį žmonių, ieškančių nuotykių ir iššūkių kalnuose.

Ar sunki trasa – TAIP. Ar graži trasa  – du kartus TAIP. Ar kartočiau jei viską žinočiau iš pradžių – tris kartus TAIP 🙂 .

4 thoughts on “TMB – Tour du Mont Blanc Hike – bene gražiausia Europos žygio trasa

 1. Ina says:

  Kaip gera buvo prisiminti. Ir kokia nostalgija… kurią prislopinti gali TIK kita kelionė į kalnus 🙂

  Atsakyti
 2. Andrius says:

  Susipažinau su Roberto įžvalgomis ir pastebėjimais. Susižymėjau visas koordinates, kurios buvo pateiktos straipsnyje. Esu tikras, jos man bus reikalingos planuojantis savo TMB. Ačiū Robertui už tai. Gražių akimirkų.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *